Zpět na začátek
RESEC

Nedílnou součástí podpory obnovitelných zdrojů je jejich veřejná propagace. Dle našeho názoru je důležité, aby každý měl možnost získat pravdivé informace o možnostech využití OZE, jejich výhodách, nevýhodách, možných rizicích při provozu, atd. Od roku 2004 zajišťujeme ve spolupráci s Obcí Jindřichovice p. S. provoz Ekologického informačního centra (EIC), které se jako jediné na území České republiky specializuje konkrétně na obnovitelné zdroje energie. Ekologické informační centrum najdete u jindřichovických větrných elektráren, které slouží zároveň jako praktická ukázka využití OZE. Během odborného komentáře si mohou návštěvníci sami učinit obrázek o tom, zda jsou větrné elektrárny např. hlučné nebo zda narušují krajinný ráz.


V rámci odborného komentáře a exkurze se návštěvníci dále dozvědí, jak pomocí solárních panelů umístěných na střeše ekocentra ohříváme teplou vodu, na malém modelu jim přiblížíme využití vodíku jako zdroje čisté energie, ukážeme různé typy biomasy, kterými se dá topit, a prohlédnou si exteriér i interiér norské srubové stavby se zatravněnou střechou.


EIC nabízí ekologické výukové programy pro děti a mládež zaměřené na obnovitelné zdroje energie šité na míru jednotlivým věkovým kategoriím:

  • pro mateřské školy (min. věk 5 let) a 1. třídu základní školy
  • pro 2. - 5. třídu základní školy
  • pro druhý stupeň základní školy
  • pro střední školy
  • pro VOŠ A VŠ

 

Program trvá 1 - 1,5 hodiny a obsahuje povídání o našich elektrárnách popřípadě o srubu a dalších jindřichovických projektech. Výukové programy jsou určené pro skupiny od 10 do 20 žáků, při větším počtu je nutné rozdělení do více skupin. Poplatek za žáka: 30,- Kč + 19% DPH, pedagogický doprovod zdarma.

 

Návštěvu ekocentra je nutné předem objednat!!!

ENERCON SHARP
 
© RESEC 2018
Created by AKSOS
with CMS RedAks v.2.0
Valid HTML 4.01 Transitional